200 km County Clare dzień 1

Nie jestem fanką samochodów, nie przepadam za nimi tak więc musiałam kupić sobie rower by móc dostać się gdziekolwiek

a tym bardziej do pracy.

Kto tutaj nie był ten nie wie, że z komunikacją to Irlandia jest trochę na bakier (nie włączając w to dużych miast oczywiście).

Według Irlandczyków każdy ma samochód 🙂

Głupio jest również mieszkać gdzieś i nie widzieć co nieco dookoła… ba, nawet wstyd.

Szczególnie dla takich widoków warto wsiąść na rower i pomęczyć się kawał drogi. 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Lahinch County Clare

Miałam nieodpartą ochotę wyrwać się z domu i pojechać gdzieś … im dłużej  jechałam na rowerze tym dalej chciałam dojechać.

Rowerem z Sixmilebridge dojechałam najpierw do Dromoland Castle w Newmarket-on-Fergus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW Dromoland znajduje się zamek, którego budowę ukończono w 1835 roku. Obecnie w zamku znajduje sie 5cio gwiazdkowy hotel oraz pole golfowe. Można wejść i pospacerować 😉

Droga dalej nie była łatwa, ciężko się jeździ na rowerze po Irlandii, praktycznie cały czas pod górę przez zatłoczona jezdnię. Po wielkim trudzie dojechałam do Ennistymon.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAEnnistymon nie jest duże ale za to ma więcej sklepów i kafejek oraz piękny hotel & spa The Falls ponieważ jest tutaj więcej turystów.

Przez miasteczko przepływa rzeka Cullenagh, na której są piękne kaskady 🙂

Utworzono na niej specjalne schodki i tunele do połowu łososia. (widać przy lewym brzegu)

© Luuniasta

Niestety w czasie gdy ja przejeżdżałam przez Ennistymon, poziom wody w rzece był tak niski, że nie było mowy o takich widokach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
© Luuniasta

Ocean…. nie sądziłam, że ta wycieczka przeciągnie się aż tak daleko.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak nie mała część ludzkości tak i ja uwielbiam zachody słońca… ten widok zatrzymał mnie na noc w Lahinch.

Jak tylko dojechałam do nabrzeża poszukałam B&B blisko klifu, tak bym nie traciła czasu i nie przegapiła zachodu słońca.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrzejechane na rowerze … ok 55 km

10 myśli na temat “200 km County Clare dzień 1

 1. Nie, woda nie jest brudna … wydaje mi się, że to efekt kamieni, po których spływa 🙂 Kiedy przejeżdżałam tamtędy na rowerze to poziom rzeki był strasznie niski i o takich kaskadach nie było mowy. Natomiast było widać właśnie tylko takie ciemne, brązowe kamienie…

  Polubienie

 2. Od roweru lepszy tylko motocykl 😉 Samochód jest nudny, stoi w korkach i ciężko zaparkować w miastach. Chociaż nie ma co ukrywać, jest to wygoda. Kaskady wyglądają przepięknie.

  Polubienie

 3. Fajnie się czasem gdzieś wyrwać, chociaż na chwilę. Odwiedziłaś cudne miejsca. Jestem w trakcie podróży dookoła świata i obecnie pomieszkuję w Australii i szukam fajnych tras rowerowych po stanie Queensland.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Oj trzeba się czasem oderwać od codzienności by nie dać się zwariować!!! Niestety w Irlandii pogody nie ma takiej jak bym chciała tzn. lato pełną parą dlatego czasem muszę się wyrwać dalej. Byłam w NSW … piękne miejsca, piękne plaże!!!! Byron Bay miodzio!!! Mieliśmy w planach rejs na Gold Coast… niestety mąż koleżanki nie mógł przyjechać. Za rok ponownie tam wracam … już są plany ;))) życzę udanej podróży!!!

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.